Zarządzenie nr 23/2020
Wersja strony w formacie XMLwydane przez | Wójta Gminy Kierownika Urzędu Gminy |
---|---|
z dnia | |
w sprawie | ogłoszenia o sposobie załatwiania Obywateli w Urzędzie Gminy Osielsko w związku ze stanem epidemii |
Status | obowiązujące |
Na podstawie § 15 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 czerwca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066) ogłaszam, co następuje:
§ 1. 1. W zakresie bezpośredniej obsługi interesantów w Urzędzie Gminy Osielsko, do odwołania wykonywanie tej obsługi podlega ograniczeniu polegającym na wykonywaniu wyłącznie zadań niezbędnych do zapewnienia pomocy obywatelom w sprawach:
1) rejestracji stanu cywilnego oraz ewidencji ludności i dowodów osobistych;
2) decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu oraz decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego wydawanych na podstawie ustawy z dnia 27 marca 2003r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz.U. z 2020r. poz. 293, 471 i 782),
3) decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji inwestycji wydawanej na podstawie ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2020 r., poz. 283, 284, 322 i 471),
4) decyzji zezwalającej na usunięcie drzew lub krzewów wydawanej na postawie ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2020 r., poz. 55 i 471).
2. Ograniczenie bezpośredniej obsługi interesantów nie dotyczy osób realizujących prawo zapoznania się w wyłożonymi do publicznego wglądu projektami miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego na podstawie obwieszczeń wydanych w oparciu o ustawę, o której mowa w ust. 1 pkt. 2.
§ 2. 1. Zgodnie z powołanym Rozporządzeniem Rady Ministrów, dopuszczalna liczba interesantów przebywających, w tym samym czasie, w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż 1 osoba na jedno stanowisko obsługi 1 (z wyłączeniem osób realizujących zadania w zakresie obsługi interesantów), ponadto interesanci i pracownicy są obowiązani do stosowania środków profilaktycznych określonych w Rozdziale 6 Rozporządzenia. 2 W związku z powyższym, wejście do Urzędu Gminy Osielsko będzie możliwe pojedynczo:
1) wejście główne od ul. Szosa Gdańska – w sprawach: a) decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu oraz decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego, b) decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji inwestycji, c) decyzji zezwalającej na usunięcie drzew lub krzewów;
2) wejście B od ul. Kolonijnej – w sprawach rejestracji stanu cywilnego, ewidencji ludności i dowodów osobistych.
2. Interesanci proszeni są o korzystanie z dzwonka przy drzwiach wejściowych.
§ 3. 1. W sprawach nie wymienionych w § 1 zadania będą realizowane w sposób wyłączający bezpośrednią obsługę interesantów z zastrzeżeniem ust. 2.
2. W wyjątkowych przypadkach, dopuszcza się bezpośrednią obsługę interesanta po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu z właściwą komórką merytoryczną (kierownikiem referatu lub pracownikiem w przypadku stanowisk samodzielnych) daty i godziny osobistej wizyty.
3. Na zasadzie, jak w ust. 2, można w wyjątkowych przypadkach, za pośrednictwem sekretariatu, ustalić przyjęcie przez Wójta Gminy lub Zastępcę Wójta Gminy lub Sekretarza Gminy.
§ 4. Traci moc Zarządzenie Wójta Gminy Osielsko (Kierownika Urzędu Gminy) Nr 19/2020.
§ 5. Zarządzenie o niniejszym ogłoszeniu wchodzi w życie z dniem 22 czerwca br. i obowiązuje do odwołania.
1 Ograniczenia tego nie stosuje się do:
1) dziecka do ukończenia 13. roku życia;
2) osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności oraz z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, osoby z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub osoby, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie;
3) osoby o ograniczonej możliwości prowadzenia własnych spraw w urzędzie;
4) osoby wymagającej pomocy tłumacza; 5) innej osoby, w przypadkach wynikających z odrębnych przepisów.
2 § 19. 1. Do odwołania nakłada się obowiązek zakrywania, przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy albo kasku ochronnego, o którym mowa w art. 40 ust. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2020r. poz. 110 ze zm.), ust i nosa: c) w zakładach pracy oraz w budynkach użyteczności publicznej przeznaczonych na potrzeby: administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury (...).3. Obowiązku określonego w ust. 1 i 2 nie stosuje się w przypadku (m.in.): 2) dziecka do ukończenia 4. roku życia; 3) osoby, która nie może zakrywać ust lub nosa z powodu stanu zdrowia, całościowych zaburzeń rozwoju, zaburzeń psychicznych, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim, lub osoby mającej trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nosa; okazanie orzeczenia lub zaświadczenia w tym zakresie nie jest wymagane; 4) osoby wykonującej czynności zawodowe, służbowe lub zarobkowe w budynkach, zakładach, obiektach, placówkach i targowiskach (straganach), o których mowa w ust. 1 pkt 2 lit. c i d, z wyjątkiem osoby wykonującej bezpośrednią obsługę interesantów lub klientów w czasie jej wykonywania. 4. Odkrycie ust i nosa jest możliwe w przypadku:
1) konieczności identyfikacji lub weryfikacji tożsamości danej osoby, a także w związku ze świadczeniem danej osobie usług, jeżeli jest to niezbędne do ich świadczenia;
2) umożliwienia komunikowania się z osobą głuchą lub głuchoniemą;