Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

Kontakt

Urząd Gminy Osielsko

ul. Szosa Gdańska 55A,
86-031 Osielsko

tel. (+48 52) 324 18 00

fax (+48 52) 324 18 03

e-mail: gmina@osielsko.pl

Serwis www: www.osielsko.pl

Platforma ePUAP: /4ivyi6y194/skrytka

Adres skrzynki elektronicznych e-Doręczeń:
 AE:PL-25451-10130-BRDSH-11    

NIP: 554-28-32-610
REGON: 092350688 

Kod statystyczny gminy: 0403062

Kod teryt.: 0403062

Wnioski złożone na sesji 18 listopada 2025r.

P.Gondek:

Inicjatywa społeczna jest to ciekawy program realizowany w naszej gminie. Zazwyczaj inwestorzy decydują się na wybudowanie wodociągu i kanalizacji. Ponoszą koszty projektu oraz części wykonania sieci. Ostatnio wszczęto postępowania dot. opłaty adiacenckiej gdzie koszty w tym wypadku wzrosną trzykrotnie.
Proponuję wypracowanie formuły, by nie obciążać tych inwestorów, którzy wykonują dla nas naprawdę dobra robotę. W ramach tej inicjatywy społecznej by nie naliczać im opłaty adiacenckiej. 

 
S. Stachewicz:

- wnioskuję do GZK o podjęcie działań dotyczących kompleksowego oznakowania poziomego i pionowego ulic na osiedlu Olimpijczyków w Niemczu w szczególności : wykonania czytelnego i zgodnego z przepisami oznakowania skrzyżowań równorzędnych , które na wielu odcinkach osiedla nie są wystarczająco bądź w ogóle oznaczone co powoduje niepewność kierowców i zwiększa ryzyko kolizji. 

- wnioskuję o umieszczenie na wszystkich wejściach do budynków Urzędu Gminy Osielsko oraz jednostek organizacyjnych gminy stosownych tablic informacyjnych o zakazie wprowadzania zwierząt domowych oraz gospodarskich. Wniosek podyktowany jest koniecznością utrzymania właściwych warunków higienicznych, uniknięcia sytuacji konfliktowych lub niebezpiecznych w przestrzeni wspólnej oraz ujednolicenia zasad obowiązujących w budynkach gminy. 

- wnioskuję do Przewodniczącego Rady Gminy o powołanie Komisji Etyki Rady Gminy Osielsko. Uważam, że utworzenie komisji pozwoli na dbanie o standardy etyczne w zakresie działalności rady,  analizę sytuacji problemowych, opiniowanie zachowań naruszających zasady kultury politycznej oraz wspierania budowania dobrego wizerunku organów gminy. 

Komisja mogłaby działać jako komisja doraźna. 

 - wnioskuję o zorganizowanie szkolenia dla radnych z zakresu zasad kultury prowadzenia dyskusji, dobrych praktyk komunikacji w samorządzie, zachowań podczas sesji i posiedzeń komisji oraz standardów etycznych i zasad współpracy w organach gminy. 

 
A.Matusewicz:

Wnioskuję o uzupełnienie ubytków skrajni jezdni na skrzyżowaniu ulic Poprzecznej 
i Topolowej w Osielsku

 
M. Protasewicz:

Składam wniosek formalny o zorganizowanie spotkania z mieszkańcami Żołędowa / Jastrzębia w sprawie planowanej budowy oczyszczalni ścieków. Celem spotkania byłoby przedstawienie mieszkańcom rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących stanu prac oraz rozważanych przez Urząd Gminy wariantów lokalizacyjnych i technologicznych związanych z budową oczyszczalni.

Uważam, że ze względu na znaczenie tej inwestycji dla mieszkańców, zwłaszcza tych zamieszkujących obszary potencjalnej lokalizacji w Żołędowie, zasadne jest umożliwienie im bezpośredniego wysłuchania informacji o tym w jaką stronę idą prace nad tematem rozwiązania problemu ścieków w gminie.

 

 

Załączniki

Powiadom znajomego